Styl kozaków
Kobiety, które preferują styl klasyczny powinny iść za trendem stawiającym na pierwszym miejscu eleganckie kozaki ze skóry. Panie lubiące nosić się na sportowo, mogą wybrać kozaczki wiązane, buty emu lub botki. Sama wybierz swój styl!

Kozaki na lato

Kozaki to buty, które kojarzą się przede wszystkim z obuwiem zimowym. Najczęściej są długie (ale popularne są także na przykład półdługie kozaki), ciepłe, na wysokiej podeszwie. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona przed zimnem. Ale oczywiście kobiety decydują się na kozaki zgodne z najnowszymi trendami. Dlatego tego typu obuwie traktowane jest nie tylko jako obuwie zimowe. Wiele firm produkuje kozaki na lato. Oczywiście, tego rodzaju buty są przystosowane do warunków jakie panują w lecie. Nie są ocieplane, tylko lekkie. Był czas, że tego typu kozaczki były niezwykle modne. I dzisiaj nadal są, chociaż nie brakuje mnóstwo przeciwników kozaczków na lato. Nie zmienia to jednak faktu, że kozaki na lato mają wiele zwolenników, ale przede wszystkim – zwolenniczek.

Kozaczki na lato to raczej następstwo fali na obuwie emu. Mimo, że zainteresowaniem takim obuwiem trochę zelżało, to jednak wiele kobiet (i mężczyzn!) nadal chodzi w takich butach, ponieważ są one nie tylko wygodne, ale atrakcyjne z wyglądu i pasują niemal do każdego stylu – zarówno dziewczęcego, jak i eleganckiego czy sportowego. Na początku podchodzono sceptycznie w ogóle do kozaków na lato. No bo przecież to buty typowo zimowe. W takim razie po co ubierać je w lecie? Projektanci mody dostrzegli jednak, że jest to świetne rozwiązanie. Kozaki doskonale pasują np. do letnich sukienek. I w pewnym momencie stwierdzono, że kozaki, czyli buty do tej pory kojarzone przede wszystkim z zimą, przy użyciu odpowiednich materiałów i zastosowaniu wentylacji, będą idealnym rozwiązaniem na lato.

Czy rzeczywiście kozaczki letnie to takie fajne rozwiązanie? Każdy musi podejść do tego w pełni indywidualnie. Może czasem warto je założyć, jednak osoby w letnich kozakach na ulicach w wakacje, to dziwny widok nadal dla wielu osób. Poza tym – po co kryć stopy w lecie w kozakach? Czy nie lepsze będą sandałki? Przecież ich nie założymy w zimie. Może lepiej jednak wybierać kozaki zimowe.

Trendy obuwnicze
Tegoroczne pokazy mody przynoszą wiele innowacji w świecie butów zimowych. Sprawdź sama, co będzie modne w tym roku! A trendy fasonów kozaków na zimę jest mnóstwo, dlatego każda z nas może wybrać swój idealny model.